۱۳۸۹ دی ۱۱, شنبه

حذف يارانه ها – تعطيلي 15 درصدي نجارها

تهران – 11 دي – 15% بازار نجارها در تهران بر اثر حذف يارانه ها و گران شدن ابزار و قطعات يدكي دستگاهها و اره هاي چوب بري  و افزايش هزينه برق ، بسته شده اند.

تظاهرات شبانه در شب اربعين

تهران – 11 دي – مردم در تهران يكديگر را براي يك تظاهرات شبانه بزرگ بر فراز بامها در شب اربعين فرا ميخوانند .

وضعيت بازار تهران روز شنبه

تهران – 11 دي – وضعيت بازار تهران از ساعت 9 تا 12 به اين شرح گزارش شده است :

بازار ارز و صرافي :      50% باز ، 30% بسته ، 20% نيمه بسته

بازار طلا و جواهر :      60% باز ، 20%بسته ، 20% نيمه بسته

بازار كفش وچرم :      75% باز ، 15% بسته ، 10% نيمه بسته

بازار پارچه و لباس : 70% باز ، 10% بسته ، 20% نيمه بسته

 

همچنين بنا به خبري از تجار وارد كننده لباس و كفش ، دولت احمدي نژاد ظرف دو ماه آينده قصد دارد  واردات سالانه توسط واردكنندگان را با تعيين سهميه براي آنها محدود كند. اين گزارش ميافزايد در صورت اعمال چنين محدوديتي براي تجار يك اعتصاب سراسري در بازار در تقدير خواهد بود .

تعويض سيستم كارتهاي ملي

تهران – 11 دي – بنا به خبر رسيده از درون وزارت كشور ، رژيم قصد دارد از سال جديد تغييراتي در سيستم كارتهاي ملي بدهد و برخي قسمتهاي آن را مشابه كارتهاي بانكي كه حاوي كليه اطلاعات فرد است درست كنند .

بازار تهران - انتظامي برو گمشو

تهران – 11 دي – ساعت 1230 – در بازار كفاشان تهران در اين ساعت براثر مزاحمت بسيجيان به بهانه بدحجابي براي چند خانم ، مردم و كسبه به كمك آنها آمده و با بسيجيان درگير شدند . با دخالت مزدوران انتظامي و ورودشان به محوطه بازار ، خشم مردم بيشتر شده وآنها را با هو كردن و شعار «انتظامي برو گمشو » ، از بازار بيرون كردند و آن خانمها را نيز نجات دادند .

علي صارمي قهرمان عامل تشديد شقه

تهران – 11 دي – به گزارش رسيده شهادت علي صارمي وتاثيرات سياسي و اجتماعي آن شقه ي دروني رژيم در همه رده هاي آن را فعال كرده است و موضوع بحث آنها شده است . از جمله در بسيج و سپاه ، يك سازمان حقوق بشري اسلامي متعلق به رژيم و همچنين در كانون وكلا صحبت از اين اقدام رژيم و اينكه « چرا در اين موقعيت انجام شد ؟ » مطرح شده است .

دستگيري بجرم مراسم براي شهيد قهرمان علي صارمي

تهران – 10 دي – ساعت 0525 – بامداد روز جمعه ، مزدوران اطلاعات با حمله به آپارتماني در منطقه نيروهوايي تهران ، دو نفر را دستگير كردند . شاهدان گفتند كه در روزهاي  قبل از آن در اين محل مراسمي در يادبود و بزرگداشت شهيد قهرمان خلق علي صارمي برگزار شده بود .  

شايعه طرح دستگيري سران باند مغلوب

تهران – 10 دي – براساس اخبار دريافتي در تهران شايع است كه رژيم شرايط را به سمتي ميبرد كه سران باند مغلوب را دستگير كند . از همين رو طرح برگزاري تظاهرات در مقابل خانه هاي آنها توسط بسيجيان و ... را در دستور دارد .

۱۳۸۹ دی ۱۰, جمعه

چند خبر از درون ارگانهاي نظامي و سركوب رژيم

تهران – 9 دي – به گزارش دريافتي از درون بسيج ، قرار است طي دو هفته آينده ، مزدوران بسيج در سطح كل تهران يك رزمايش برگزار كنند .

 

تهران – 9 دي – بنا به خبري از درون  وزارت كشور،  احمدي نژاد قصد دارد كه اگر اوضاع كشور به همين شكل فعلي ادامه يابد ، ظرف يك الي دو ماه آتي طرحهايي در زمينه ، تعويض تعدادي از وزرا ، مانور روي بحث « اسلام ايراني » براي محافل خارجي ، و « جوان گرايي » در كل رژيم بخصوص سپاه و وزارت اطلاعات و وزارت كشور را به اجرا درآورد .

 

تهران – 9 دي – بر اساس گزارشي از درون ارتش رژيم ، دفاع هوايي كشور به سيستم جديد كامپيوتري مجهز ميشود . آموزش سيستم جديد به پرسنل فني نرم افزاري و سخت افزاري آن داده ميشود .

شهادت علي صارمي – دو دستگي در درون رژيم

شهادت علي صارمي – دو دستگي در درون رژيم

تهران – 9 دي – به گزارش رسيده از درون سپاه پاسداران ، تصميم گيري رژيم براي اعدام علي صارمي توسط خامنه اي از قبل صادر شده بود ولي منتظر شرايط و زمان مناسب براي اينكار بودند . اما عليرغم دو دستگي در داخل رژيم درمورد انتخاب زمان انجام اين جنايت ، چون باند غالب قصد انتقامگيري از اشرف را داشت ، آن را عملي كرد .

حذف يارانه ها – سياست تبليغاتي رژيم

تهران – 9 دي – براساس يك دستورالعمل به راديو تلويزيون رژيم آخوندي ، در سه هفته اول بعد از حذف يارانه ها ، اين ارگان دروغ پراكني درمورد محاسن آن بايد تبليغ كند و سپس طي دو هفته به مرور آن را كاهش داده و به فراموشي بسپارد .

حذف يارانه ها – يك نامه از 10 روز اخير

حذف يارانه ها – يك نامه  از 10 روز اخير

تهران – 9 دي – بنا به يك نامه رسيده از هموطنان ، غول افزايش قيمتها رفته رفته شروع به حركت كرده است . اين حركت از كارگران ساختماني محروم شروع شده است كه تا هفته قبل بصورت روزمزد 13 الي 14 هزار تومان بسر كار ميرفتند .  غالب آنها را افغانيهاي حاضر در ايران تشكيل ميدادند. ولي از هفته قبل آنها  خواستار دستمزد روزانه 20 هزار تومان شده اند . با اين وضعيت پروژه هاي ساختماني كه اغلب توسط كارفرمايان با كارگران افغاني اداره ميشود مشكل سازميشود . زيرا كارگران ايراني بدليل مسائل بيمه و ماليات و امكان شكايت و ... از قبل هم براي كارفرمايان گران تمام ميشد و تمايلي به استفاده از آنها نداشتند .

 

اين گزارش ميافزايد ، رژيم بظاهر به كارخانجات توليد سيمان دستور داده كه قيمت محصولات خود را بالا نبرند. اين درحاليست كه در يك كارخانه سيمان در استان تهران هزينه برق مصرفي ماهانه 150 ميليون تومان و گاز لوله كشي ماهانه 100 تا 120 ميليون تومان بوده ولي از اين پس اين مبلغ به 800 ميليون الي يك ميليارد تومان بالغ ميشود . اين افزايش بهاي انرژي در كنار افزايش زنجيره وار ساير هزينه هاي توليد ( مواد اوليه ، دستمزدها و … ) از ماه آينده اثرات خود را بيشتر بارز خواهد كرد .

 

بنا به همين گزارش ، قبل از حذف يارانه ها ، قيمت نان در تهران از خيابان طالقاني به بالا با قيمت آرد آزاد فروخته ميشد كه دو تا سه برابر قيمتهاي نان درجنوب تهران بود . مثلا سنگك در پايين طالقاني 150 تا 200 تومان بود ولي در بالاتر از آن 500الي 700 و 1000 تومان عرضه ميشد . نانوايي ها با نصب تابلويي در مغازه مبني بر استفاده از آرد آزاد و غير يارانه اي مشتريان رااز علت گراني نان مطلع ميكردند . از بعد از حذف يارانه ها ، هم اكنون وضعيت شمال و جنوب خيابان طالقاني معكوس شده است و مردم فقير و كم درآمد كه غذاي اصلي شان نان است ، آن را به بهاي گرانتر از شمال شهر بايد تهيه كنند .

 

اين گزارش ميافزايد در بخش حمل و نقل كالا ، تريلي هايي كه تا قبل از اين بار 22 تني را با قيمت 130 تا 150 هزار تومان در استان تهران جابجا ميكردند ، هم اكنون مبلغي بين 180 تا 240 هزار تومان كرايه مطالبه ميكنند و در صورت عدم توافق با صاحب كالا ، از انجام كار خودداري ميكنند .

علاوه بر اين هنوز عده اي از مردم از بنزين سهميه اي قبلي خود استفاده ميكنند و بارز شدن كامل اثرات حذف يارانه ها در دو سه ماه آينده بيشتر بارز خواهد شد .

۱۳۸۹ دی ۹, پنجشنبه

شهادت علي صارمي – تشديد شقه دروني رژيم

قم – 8 دي – بنا به خبرهاي رسيده از قم ، در محافل دروني رژيم و حوزه ها ، موضوع مجاهدين و اعدام مجاهد قهرمان علي صارمي ، موضوع روز شده است . از جمله عده اي از آخوندهاي قم كه مخالف خامنه اي هستند مانند صانعي و زنجاني نيز در جلسات خصوصي شان در مورد علي صارمي صحبت كرده اند . 

شهادت علي صارمي –بحران درون سپاه

تهران – 8 دي – بنا به گزارش رسيده از درون سپاه ، پس از اعدام مجاهد قهرمان علي صارمي در دو روز گذشته در داخل سپاه حرفهاي زياد و تنشهايي بوده  است .از جمله در بين برخي عناصر جزء  سپاه ، زمزمه هاي مخالفت با اين جنايت رژيم مبني بر اينكه « در شرايطي كه كشور از نظر سياسي آشفته است و سياست خارجي زير سوال و ضرب است ، نبايد او را اعدام ميكردند ، اين چه تصميم اشتباهي است » شكل گرفته است. سردمداران سپاه نيز اين عوامل مخالف را احضار كرده  و به آنها اخطار داده اند كه در اموري كه به آنها مربوط نيست دخالت نكنند .

انعكاسات و احساسات مردمي نسبت به علي صارمي قهرمان -5

·        يك دختر خانم دانشجوي مامايي : شهادت علي صارمي را از تلويزيون و جرايد شنيدم . خيلي متاسف شدم . اينها واقعا جاني و آدمكش هستند كه انسانها را بخاطر عقيده و مرامشان ميكشند .

·        يك خانم خانه دار از تهران : خيلي متاسف شدم  مطمئن باشيد كه اينها بااينكارها بزودي همه شان به التماس خواهند افتاد . و آن روز دور نيست .

·        يك خانم كارمند از تهران : مطمئن باشيد جاي او در بهشت است نه اينكه از جنايت آخوندها كم شود ولي روز موعود خواهد رسيد . مگر انقلاب 57 يادتان رفته است ؟ قيام اخير هم يادتان نرود كه چطور در خيابانها اينها را مردم گوشمالي دادند .

·        يك خانم كارمند از تهران : واقعا ناراحت كننده است . هر روز خبر بد از طرف رژيم ميرسد . آنقدر مردم در ايران خبر بد شنيده اند كه همه داروي آرامبخش ميخورند .

·        يك تعميركار  از اهواز : جمهوري اسلامي هار شده است همه اش هم نتيجه حمايت كشورهاي غربي از اين رژيم  است . بهرحال يك ايراني وطن پرست يك آزاديخواه جان خودش را براي ما از دست داد. انقلاب شد كه اينطوري بشود ؟ واي بر ما !

۱۳۸۹ دی ۸, چهارشنبه

انعكاسات و احساسات مردمي نسبت به علي صارمي قهرمان -4

·        يك دانشجوي علم و صنعت تهران :  بي شك علي صارمي با لشكريان امام حسين محشور ميشود . او در آسمان ايران زمين ميدرخشد و خود علي صارمي بار ديگر به جهانيان ثابت كرد كه رژيم آخوندي درست شدني نيست و بايد ملت ايرانزمين با قيام خودشان و با اشرف هميشه قهرمان آنها را به زباله دان تاريخ پرتاب كنند . ماهم اميدواريم اميدواريم .

·        يك كارمند دانشگاه تهران : از دست دادن علي صارمي غم بزرگي است . شخصيتي كه عاشقانه همه بچه ها دوستش داشتند . او را روزي كه درخاوران در يادبود قتل عام زندانيان سياسي سخنراني ميكرد ديدم . واقعا با صلابت و استوار و هيچ ترسي در چهره نداشت . در ميان انبوهي از پاسداران و شكنجه گران . ديروز كه دراخبار شنيدم ساعتها گريستم او يادآور پاك نژاد ها بود . بي شك رژيم آخوندي جواب اين خون بناحق ريخته شده را خواهد ديد  و مطمئنا آن روز دور نيست . به خواهر مريم عزيز و برادر مسعود عزيز و تمامي اشرفيان . تسليت عرض ميكنم و مطمئن باشند كه هواداران مجاهدين در داخل كشور آماده آماده اند .

·        يك خانم خانه دار 29 ساله از تهران  :  نميدانم چه بگويم چون بغض گلويم را فشرده است . علي صارمي رفت به دنبال 120 هزار ستاره در آسمان ايران زمين . ولي حتما جواب اين وطن فروشان بي دين داده ميشود . به اميد سرنگوني تماميت رژيم آخوندي و حمايت ارتش آزاديبخش ملي از ملت ايران زمين . البته در يك كلمه بگويم كه من در 24 ساعت گذشته ميدانم كه بر خواهر مريم و برادر مسعود عزيز چه گذشته است . و پيام تسليت قلبي هواداران مجاهدين از راه دور به ايشان را منتشر كنيد .  

·        يك دانشجوي اخراجي دانشگاه تهران  : چه روز دردناكي ! علي صارمي يك حماسه اي بود كه قلب رژيم را نشانه گرفته بود . و آنها ميخواستند از اشرف انتقام بگيرند . آنها ميخواستند قلب هر مجاهد و هوادار مجاهدين را جريحه دار كنند ولي اين بيچاره ها نميدانند كه جنبش مجاهدين رو به جلو است .علي صارمي به خيل عظيم شهدا پيوست . راهش را خودش بارها گفته بود . من بخودم ميبالم كه پيرو كساني هستم كه زندگيشان و مرگشان در شرف و انسانيت است . با تسليت به مجاهدين اشرف و برادر مسعود و خواهر مريم . گريه ديگر امانم نميدهد .

انعكاسات و احساسات مردمي نسبت به علي صارمي قهرمان -3

·        يك دبير بازنشسته از اصفهان : شهادت او را به برادر مسعود وخواهر مريم تسليت ميگويم و يقين دارم با خون دلاوراني مثل علي صارمي طوفاني در دل هر ايراني به پا ميشود و دودمان حكومت آخوندي را به باد ميدهد . قبل از هرچيز به بچه هاي اشرف قهرمان و خواهران و برادران در خارج كشور درمورد شهادت او تسليت ميگويم . اميدورام در حمايت خواهرمريم و برادر مسعود هرچه زودتر بساط رژيم خونخوارآخوندي برداشته شود .

·        يك تكنسين تاسيسات 44 ساله از تهران  : با اينكه او را نميشناختم بايد بگويم آفرين به پيشتازاني كه جان خودشانرا در مقابل جمهوري اسلامي از دست دادند . بي شك اين حكومت در گرو اين خونها سرنگون ميشود .

·        يك تكنسين ساختمان 46 ساله از اصفهان : شنيده بودم كه در زندان است .جاي تاسف دارد كه آخوندها در ايران به قدرت رسيدند كه بتوانند اينكارها را بكنند . و اين البته بخود ما ملت ايران برميگردد .اگر مردم بخواهند يك روزه ميشود بساط اين آخوندها را جمع كرد .

·        يك كارمند 41 ساله از تهران  : جمهوري اسلامي هميشه موقعي اينكارهارا ميكند كه خودش در تنش و سردرگمي باشد. مطمئن باشيد كه اوضاع آنها خرابست . چون با اعدام يك نفر زنداني كه سالها در زندانست ، صداي اوست كه بيشتر اوج ميگيرد و بلند و بلندتر ميشود . پس مطمئن باشيد كه اوضاع خرابتر از آنست كه ما فكر ميكنيم .

·        كارمند بيمارستان 32 ساله اهل كرج : واقعا ماهم به همه تسليت ميگوييم . با اينكه او را شخصا نميشناختم ولي جاي تسليت به همه ملت ايران دارد .

انعكاسات و احساسات مردمي نسبت به علي صارمي قهرمان -2

·        يك دختر خانم دانشجوي دانشگاه هنر – متني آماده كرده ام كه برايتان ميفرستم : بايد به ملت ايران بعد از قيام گفت ، رژيم هنوز توانسته شما را در اوهام نگهدارد و بهترين فرزندان ايران زمين را به خاك و خون بكشد و جانيان عمامه بسر را ديگر دستشان به خون يكي از قهرمانان تاريخ ايران زمين آلوده شد . دستهاي ناپاكي كه زندگي 70 ميليون ايراني را در فقر و فحشا و بدبختي نگهداشته اند . اميدوارم با ياري خدا اين دستها قطع گردد و ايران زمين دوباره روي آسايش و آبادي را پيدا كند .

·        يك دخترخانم  دانشجوي دانشگاه آزاد – خيلي متاسفم . ناجوانمردانه به نام دين و خدا و محمد و علي اينكارها را ميكنند . انسانهايي را اعدام ميكنند كه ايمان و شرف آنها اجازه نداد كه به عجز در تلويزيون كثيف آخوندي بيايند . و شايسته است كه درود تمامي آزاديخواهان جهان را به علي صارمي بفرستيم . در فرداي ديگر تاريخ همه چيز را با صداي بلند بازگو ميكند . البته قبل از هرچيز بگويم اعدام ايشان نشانه ترس و عجز خامنه اي و احمدي نژاد است و مطمئن باشيد كه خون عزيزان ملت ايران بساط شيادي آخوندي را بهم ميريزد .

·        يك خانم باز نشسته از تهران – خيلي ناراحت بود .گفت شنيدم خيلي متاثر شدم . مطمئن باشيد خون اين قهرمانان هيچ موقع پايمال نميشود . 

·        يك كارمند از تهران : اين پدرسوخته ها به هيچكس رحم نميكنند بالاخره ملت ايران انتقام خواهد گرفت وزياد هم دور نيست

·        يك كاسب 49 ساله از تهران : خيلي متاسفم . از جمهوري اسلامي مگر غير از دزدي و كلاهبرداري و رشوه خواري چيز ديگري انتظار داريد ؟ چنين حكومتي معلوم است كه بچه هاي خوب مردم را هم ميگيرد و اعدام ميكند . بنظر من هركسي در اين جمهوري اسلامي ضربه خورده باشد ، آدم خوبي است چون با اين رژيم كنار نيامده است هركس ميخواهد باشد . چه كمونيستها ، چه مجاهدين ، چه طرفداران شاه . بالاخره اينها با رژيم كنار نيامدند و بالاخره اينها از پول و دنيا دست برداشتند و رفتند براي وطنشان .

·        كارمند 51 ساله از تهران  : واقعا داستان ايران غم انگيز است . ولي با  اين خونها حتما به سرمنزل مقصود كه همان آزادي ملت است ميرسيم . درمورد او از بي بي سي و اينها شنيده بودم قبلا .

انعكاسات و احساسات مردمي نسبت به علي صارمي قهرمان -1

·        يك كارگر اخراجي فولاد مباركه – 7 دي – با شنيدن خبر شهادت علي صارمي ، بسيار ناراحت شد و گفت اين بچه هاي زنداني هستند كه همه كارها را ميكنند و ما كه بيرون هستيم هيچكاري نميكنيم . او علي صارمي را نميشناخت و قبلا هم نشنيده بود .

·        يك دانشجوي علم و صنعت – 7 دي – با شنيدن خبر شهادت علي ، گفت جاي تاسف است و جاي سربلندي براي ملت ايران دارد .

·        يك زنداني آزاد شده عادي- وي كه بخاطر چك به زندان افتاده بود و 6 ماه قبل از اوين آزاد شده و با زندانيان سياسي قيام هم برخورد داشته و شاهد شكنجه هاي آنها بوده ، با شنيدن خبر شهادت علي ، بسيار متاثر شد و گفت مثل اينكه او چند سالي هم زندان بوده و بعد با صداي بلند شروع به گريه كرد و گفت شما نميدانيد چقدر زندان سخت است تازه من بخاطر چك زندان بوده ام چه رسد به آنها كه هر روز شكنجه شان ميكردند .

·        يك حسابدار بيكار از تهران  : با شنيدن خبر شهادت علي گفت : بسيارناراحت شد و گفت او يكي از هزاران قهرماني است كه اينها اعدام كرده اند و خيلي متاسف شدم .

·        يك كارمند ازتهران : گفت خبر را شنيده ام و خيلي متاثر شدم ملت ايران چرا هيچكاري نميكنند و همينطور نگاه ميكنند .

حذف يارانه ها – اخراج كارگران شهرداري

تهران – 8 دي – بنا به خبر رسيده ، شهرداري تهران قرار است تا 15 روز آينده كارگران روزمزد و پيماني خود را اخراج كند .

حذف يارانه ها – ايران خودرو همچنان در پي چپاول

تهران – 8 دي – قبل از طرح يارانه ها ايران خودرو در حدود 250 هزار خود رو از انواع مختلف ( سواري ، وانت و … )  را به مردم پيش فروش كرده بود . اما بعد از اين طرح به همه خريداران كه پول ماشينها را پرداخته اند اعلام كرده است كه بايد پول بيشتري بدهند تا ماشين آنها داده شود . اين مبلغ البته بسته به نوع ماشينها متفاوت است ولي بطور متوسط از هر خريدار مبلغي درحدود 750هزار تومان مطالبه كرده است .  

حذف يارانه ها – اخراج معلمين پيماني و حق التدريسي

تهران – 8 دي – بنا به خبر دريافتي از آموزش پرورش استان تهران ، بعد از حذف يارانه ها حدود 400 نفر معلمين پيماني و حق التدريسي اين اداره تا يك ماه آينده از كار اخراج خواهند شد .

حذف يارانه ها – بخشي از چهره جديد تهران

تهران – 8 دي – براساس مشاهدات منابع محلي،  روز چهارشنبه درتهران ، صفهاي گاز در پمپ بنزينها و صف نانوايي ها و داروخانه ها شلوغ و پر گزارش شده است . همچنين رستورانها و هتلها و سالنهاي جشن و ... خلوت گزارش شده است .

نمازجمعه خالي از عوامل سپاه و بسيج

تهران – 7 دي – بنا به يك گزارش از درون سپاه پاسداران ، ائمه جمعه استان تهران ، به سران سپاه و بسيج شكايت كرده اند كه چرا ديگر مزدوران خود را بطور ثابت به نماز جمعه نميفرستند تا جمعيت نماز جمعه زياد شود ؟

حذف يارانه – تجمع كارگران منتظر كار

تهران – 8 دي – ساعت 0800 – در اين ساعت در ميدان خراسان انبوهي كارگر منتظر كار تجمع كرده بودند و هيچ كارفرمايي دنبال كارگر نبود درحاليكه قبل از حذف يارانه ها در اين ساعت ميدان از حضور كارگران منتظر كار خالي ميشد .

حذف يارانه ها – روي آوردن به موتور و دوچرخه

تهران – 7 دي – با قيمت سرسام آور سوخت ، عده اي از مردم به موتور گازي و دوچرخه روي آورده اند. و قيمت اين دو وسيله نقليه نيز از 5 تا 10 درصد اخيرا افزايش يافته است .

حذف يارانه ها – قيمت ملك و خانه

تهران -7 دي – به گزارش دست اندركاران امور ساختماني ، قيمت تمامي اقلامي كه در ساختمان سازي بكار ميرود از ريز تا درشت از گچ و سيمان تا لوله و در و پنجره و كاشي و ... همه قيمتها بسيار بالا رفته است . بنحوي كه يك آپارتمان 60 متري در اطراف ميدان فردوسي كه تا قبل از اين به قيمتي بين 320 تا 390 ميليون تومان بفروش ميرفت ، ديگر با قيمت 10 تا 15 درصد بالاتر به هيچ وجه به فروش نميرود چرا كه نه توان خريد وجود دارد نه براي كساني كه توان خريد دارند تضمين وتعيني براي ريسك پرداخت چنين قيمتهايي وجود دارد .  

حذف يارانه – يك ساعت در صف نان

تهران – 7 دي – در شهرآرا شاهدان گفتند كه حداقل از 45 دقيقه تا يك ساعت بايد در صف نانوايي منتظر شد . برخي از مردم نان هايي مانند لواش را انبار يا فريزري ميكنند .

حذف يارانه ها – روي آوردن به آبگرمكن هاي قديمي

تهران – 7 دي – بدليل قيمت سرسام آور برق ، مردم چه در خانه ها چه كارگاهها جرات استفاده از وسايل و دستگاههايي كه مصرف برق بالا دارد را ندارند . في المثل بسياري از آپارتمانها آبگرمكنهاي برقي داشتند كه الان اغلب مردم در صدد تعويض آنها به مدلهاي گازي يا نفتي و قديمي هستند .

حذف يارانه ها –صف خودروهاي گاز سوز

تهران – 6 دي – روز دوشنبه ، جايگاههاي توزيع گاز شلوغ و پرازدحام گزارش شده است . شاهدان گفتند در پمپ بنزين قلعه مرغي 80 ماشين منتظر دريافت سوخت بودند . اين ازدحام هم بدليل كم بودن جايگاههاي توزيع گاز به نسبت ساير سوختهاست و هم بدليل اينكه مردم خودروهاي خود را بعد از حذف يارانه ها هرچه بيشتر به گاز سوز تبديل ميكنند .

حذف يارانه ها – شبكه جديد جاسوسان حرفه اي در محلات

تهران – بعد از عاشورا – به گفته شاهدان محلي از بعد از عاشورا در محلاتي مانند سلسبيل و صادقيه و نواب ، مزدوران جاسوس حرفه اي  رژيم مستقر شده اند كه كارشان از صبح تا شب زير نظر داشتن محله و گزارش كردن كليه تحركات و تغييرات در محل به رژيم ميباشد . اين مزدوران هيچ كار ديگري غير از جاسوسي ندارند و كاملا براي مردم محلي قابل تشخيص هستند . شاهدان گفتند كه اين يك شبكه جديد جاسوسي رژيم است كه علاوه بر مساجد و بسيج محلات عمل ميكند .  

حذف يارانه ها – خارج كردن پول از بانكها همچنان ادامه دارد .

كرج – 6 دي – به گفته شاهدان روز دوشنبه بانكهاي ملي و صادرات دركرج مملو از مشترياني بود كه پولهاي نقد خود را از بانك بيرون ميكشيدند و بطور مستمر عده اي از مردم وارد و عده اي از بانك خارج ميشدند . شاهدان گفتند اگر اوضاع به همين ترتيب پيش برود رژيم حتما اسكناس چاپ ميكند.

نمونه اي از روشهاي مافياي غارتگر سپاه در مخابرات

تهران –دي – بنا به گزارش رسيده از درون باندهاي چپاول دراداره مخابرات ، يكي از روشهاي محرمانه چپاول از جيب مردم در اين ارگان از اينقرار است كه چون اغلب دارندگان تلفنهاي معمولي ( غير موبايل ) منازل و ادارات و شركتها صورتحسابهاي تلفني خود را به دقت و ريز بررسي نميكنند ، مافياي وابسته به سپاهِ حاكم بر اين اداره هر ماه در صورت حساب تلفني بخشي از دهها ميليون دارندگان اين شماره ها ، چند تماس اضافه وارد ميكند كه توسط صاحب  تلفن چنين تماسهايي انجام نشده ولي در صورتحساب تلفن وارد ميشود و او بدون اينكه متوجه شود مبلغ بيشتري را ميپردازد . در آمد اين دزدي درماه سر به چند ده ميليون دلار بالغ ميشود . في المثل اگر 7 ميليون نفر فقط ماهي 1تا 3 هزار تومان بيش از تماسهاي تلفني واقعي شان بپردازند از 7 تا 21 ميليون دلار از كيسه دارندگان تلفنهاي معمولي به جيب سپاه پاسداران ميرود .

وضعيت بازار تهران روز سه شنبه

تهران – 7 دي – وضعيت بازار تهران در روز سه شنبه  از ساعت 9 تا 12 به اين شرح گزارش شده است

بازار ارز و صرافي :        50% باز ، 50% بسته

بازار طلا وجواهر :         55% باز ، 25% بسته ، 20% نيمه بسته

بازار لباس و پارچه :      65% باز ، 15% بسته ، 20% نيمه بسته

بازار كفش وچرم :        70% باز ، 10% بسته ، 20% نيمه بسته

حذف يارانه ها – ادامه وحشت رژيم از خيزش مردم

تهران – 7 دي – پستهاي بازرسي شبانه با كنترل ريز كليه خودروها و ساكنان آنها در وحشت از خيزش بعد از طرح يارانه ها همچنان در تهران ادامه دارد . از جمله به گفته شاهدان در فلكه اول صادقيه و فلكه دوم تهرانپارس ، او خيابان سيروس ، ميدان امام حسين ، ميدان راه آهن ، و ابتداي خيابان آزادي ، اين پستها از ساعت 22 شب ببعد توسط مزدوران انتظامي داير ميشود .

تعويض كتب درسي علوم انساني بخواست خامنه اي

تهران – 7 دي – بنا به گزارشي از آموزش پرورش تهران ، قرار است به دستور خامنه اي كليه دروس و كتابهاي علوم انساني مدارس تعويض شود .

حذف يارانه ها – اخراج كارگران پيماني

تهران – 7 دي – براساس يك تصميم بعد از حذف يارانه ها درحدود 80 نفر از كارگران قراردادي و پيماني شركت ايران خودرو درحال اخراج از اين شركت هستند .  

وزارت نفت رژيم ، مافياي كلاهبرداري نفتي

تهران – دي ماه – به گزارش رسيده از درون وزارت نفت ، سردمداران غارتگر صنعت نفت ايران براي چپاول شركتهاي ايراني و خارجي  طرف قرارداد خود روشهاي خاصي دارند . يكي از اين روشها اينست كه در قراردادهاي حفاري و آماده سازي دكل حفاري ، زمان قرارداد معمولا يك ماه تا يك ماه ونيم توافق ميشود . شركت مسول پروژه چنانچه سر موعد كار خود را به پايان نرساند ، ميبايست جريمه اي معادل 50 ميليون دلار بپردازد . اين جريمه قبل از شروع پروژه بصورت سپرده بانكي پرداخت ميشود . پس از آن باند غارتگر رژيمي طرف قرار داد ، به انحا مختلف در پيشبرد پروژه سنگ اندازي ميكند تا زمان اتمام پروژه از توافق انجام شده فراتر برود و سپرده ي شركت را بالا ميكشند . اصلي ترين روش سنگ اندازي و طولاني كردن زمان، در ترخيص گمركي اقلامي است شركت مزبور مجبور است كه از خارج وارد كشور كند .

۱۳۸۹ دی ۷, سه‌شنبه

حذف يارانه ها – خسارت دو ميليارد دلاري بورس تهران

تهران – 7 دي – به گزارش دريافتي از منابع مطلع از بورس تهران ، بسياري از كساني كه درخارج از ايران روي بورس ايران سرمايه گذاري كرده اند ، بعد از حذف يارانه ها ، از بورس خارج شده اند . و درحال حاضر بورس تهران در پايين ترين موقعيت خود قرار دارد . آگاهان بورس گفتند اگر از مقامات رژيم درمورد بورس بپرسيد ميگويند همه چيز عالي است ، ولي در يك هفته اخير 2 ميليارد دلار از بورس تهران خارج شده است .  

شكنجه روزانه زندانيان سياسي قيام سراسري

تهران – خرداد 89 – به گفته شاهدان و زندانيان عادي كه در زندان اوين شاهد شكنجه دانشجويان و زندانيان سياسي بودند ، شكنجه گران اوين هر روز دانشجويان و جوانان دستگير شده در جريان قيام را شكنجه ميكردند . بين سلولهاي زندانيان عادي با زندانيان سياسي نرده هاي آهني اي مانع بود و آنها نميتوانستند باهم ديگر صحبت كنند ولي ميتوانستند يكديگر را ببينند . از جمله زندانياني كه هر روز به شكنجه گاه برده ميشدند و با سروصورت و بدنهاي مجروح و متورم به سلول برگردانده ميشدند عبارت بودند از : اكبر ساغري ، محمد صمداني ، رضا عابدي و بهمن اصغرزاده

عاشورا – پاسداران جاسوس در ميان تظاهرات مردمي

تهران – عاشورا 89 – به گزارش رسيده از درون عوامل سپاه پاسداران ، عده اي از پاسداران قبل از عاشورا ، براي راه اندازي تظاهرات ساختگي مخالف رژيم ، جهت شناسايي مخالفين آموزش ديده بودند . بخشي از دستگيري هاي روز بعد از عاشورا را همين مزدوران سپاه شناسايي كرده بودند

حذف يارانه ها – باندهاي چپاول رژيم، اصلي ترين محتكران

تهران – نيمه دوم آذر ماه – به گزارش رسيده عوامل رژيم و بويژه پاسداران كه از اجراي طرح حذف يارانه ها از بعد از عاشورا مطلع بودند ، همگي اقدام به جمع آوري و احتكار اجناس و مواد موجود در بازارها نمودند تا بعد از اين طرح ضد مردمي ، جيبهاي خود را پرتر كنند . يكي از اين عوامل پاسداري بنام جعفر زماني كرماني است كه همراه با هم باندي هاي خود در بازار ، قبل از حذف يارانه انبارهاي بزرگ خود را از آرماتور ( ميل گرد ) انباشتند و هم اكنون آن را به دو ونيم برابر قيمت قبلي ميفروشند .

در يك نمونه ديگر ، به گزارش شاهدان ، يك هفته قبل از طرح رژيم ، افراد تقريبا مشكوكي تمام موجودي يك فروشگاه شلوار جين را از صاحب آن خريداري كردند و وقتي مغازه خالي شد ، طرح رژيم اجرا شد .

۱۳۸۹ دی ۶, دوشنبه

چپاول زمينهاي وقفي در اطراف كرج

تهران – نيمه دوم آذر ماه – اداره ثبت املاك در تهران با همدستي شهردار تهران و كرج ، در نيمه دوم آذرماه  اقدام به غصب املاك وقفي در اطراف كرج نموده است. اين املاك بين غاصبان دولتي آنها تقسيم و سپس به فروش رفته است .

مردم از شدت آلودگي هوا به خارج از تهران پناه ميبرند

تهران – 6 دي – روز دوشنبه بدليل هواي خيلي مسموم و خراب تهران عده اي از مردم كار خود را رها كرده و به خارج از شهر رفتند .

عاشورا – دستگيري هاي گسترده

تهران – 25 آذر – به گفته شاهدان در روز عاشورا و روز بعد از آن دستگيريهاي زيادي توسط رژيم صورت گرفته است كه از سرنوشت دستگير شدگان اطلاعي در دست نيست . از جمله آنها ، يك دانشجوي 23 ساله علوم انساني دانشگاه تهران بنام زهره عباس زاده ميباشد و هيچ اطلاعي از وي در دست نيست .

حذف يارانه ها - درگيري و تجمع رانندگان تاكسي

تهران – 5 دي – در دو روز گذشته چندين درگيري بين رانندگان تاكسي و مزدوران انتظامي در سطح تهران گزارش شده است .اين درگيري ناشي از عدم توازن نرخ كرايه تاكسي و هزينه سوخت و توان پرداخت كرايه توسط مشتريان است كه نهايتا به درگيري بين تاكسي داران و انتظامي منجر شده است .

دريكي از اين درگيريها روز يك شنبه حدود 70 نفر از تاكسي داران در ساعت 1130 در ميدان ونك با شعار الله اكبر  تظاهرات كرده  و خواستار تعيين نرخ كرايه تاكسي شدند و مزدوران انتظامي اي كه براي مقابله با آنها آمده بودند را هو كردند .   

حذف يارانه ها – لشگرهاي كارگران بيكار

تهران – 5 دي – كارگران ساده ساختمان كه معمولا در سه راه آذري و ميدان قزوين وميدان خراسان همه روز منتظر كار ميبودند و اغلب كاري برايشان البته با اجرتهاي خيلي كم پيدا ميشد ، اين روزها در اثر كسادي كار ساختمان سازي بعد از حذف يارانه ها، بصورت گروههاي بزرگ بيكار در اين محلها منتظر باقي ميمانند . شاهدان گفتند « لشگري آشفته از كارگران بيكار » در اين ميادين تشكيل شده است .  

حذف يارانه ها – بيش از دو برابر شدن قيمت دام

قوچان – 5 دي – به گزارش هموطنان دست اندر كار خريد و فروش دام ، از بعد از حذف يارانه ها ، قيمت يك گوسفند كه بين 250 تا ماكزيمم 400 هزار تومان بود ، درحال حاضر حتي به قيمت 700 هزار تومان هم قابل تهيه نيست .

حذف يارانه ها – گسترش شعارنويسي در تهران

تهران – 6 دي – به گزارش شاهدان ، درتهران در داخل قطار متروها ، صندلي اتوبوسهاي شهري ، خيابانهاي مصدق ، وصال و سلطنت آباد سابق ، شعارنويسي عليه حذف يارانه ها بطور روزانه در حال افزايش است . از جمله شعارهاي گزارش شده از اينقرار است :

يارانه ها دسته گل محمود احمدي نژاد

پول نفت را به خانه آقازاده ها بردند يارانه ها را به ملت ايران پخش كردند

به ياري ملت ايران زمين ، خامنه اي سرنگون سرنگون

ملت چرا نشستين ؟ بگو مرگ بر خامنه اي

وضعيت بازار تهران روز يك شنبه

تهران – 5 دي – وضعيت بازار تهران روز يك شنبه از ساعت 9 تا 12 به اين شرح گزارش شده است :

بازار ارز و صرافي :        49% باز ، 51% بسته

بازار طلا و جواهر : 50% باز ، 40% بسته ، 10% نيمه بسته

بازار چرم و كفش : 65%باز ، 15% بسته ، 20% نيمه بسته

بازار پارچه و لباس : 70% باز ، 10% بسته ، 20% نيمه بسته

يك تاجر كفش گفت رژيم از ويتنام و چين هرجفت كفش را به قيمت يك الي دو دلار ميخرد وآن را به قمت 15 دلار به تك فروشان ميفروشد درحاليكه براي ما توليد كنندگان كفش داخلي ، هر جفت كفش از 25 تا 30 دلار تمام ميشود براي همين استكه هر روز شاهد تعداد بيشتري از تعطيل شدن توليديهاي كفش هستيم

۱۳۸۹ دی ۵, یکشنبه

حذف يارانه ها – بهانه براي سركوب بيش از پيش زنان

تهران – 4 دي –بنا به گزارش رسيده ،  وزارت كشور رژيم به نيروي انتظامي ابلاغ كرده است كه تا آخر دي ماه جاري ، كليه خانمهايي كه در كنار خيابانها ميايستند را جمع كنند و آنها را در محلي در كرج اسكان دهند .

حذف يارانه ها – عصبانيت انفجاري جامعه

تهران – 4 دي – شاهدان اوضاع تهران را بعد از حذف يارانه ها به بمب ساعتي تشبيه كرده اند . آنها گفتند همه مردم عصبي هستند در اتوبوس و تاكسي و مترو و همه جا مردم باهم دعوا دارند . بعنوان نمونه ، روزشنبه عصر در خيابان رودكي تهران دو ماشين شخصي باهم تصادف كردند و يكي از راننده ها ، ديگري را آنچنان به باد كتك گرفت كه هم اكنون وي در بيمارستان در سي سي يو بستري است . در پيگيري مشخص شد كه راننده ضارب ، ساعتي قبل كار خود را  كه فروشندگي لوازم خانگي بوده بدليل حذف يارانه ها از دست داده است .

حذف يارانه ها – بهداشت و زباله ها

اصفهان – 4 دي – شهرداري اصفهان كه تا پيش از حذف يارانه ها براي حفظ بهداشت در جمع آوري زباله ، كيسه پلاستيك زباله مصرفي منازل مردم را تامين ميكرد ،  اعلام كرده است كه از اين پس كيسه زباله را تامين نميكند و مردم خودشان بايد تهيه كنند .

حذف يارانه ها – راه سازي غير استاندارد

تهران – 4 دي – بنا به گزارش رسيده از اداره راه و ترابري تهران ، اين اداره بعد از حذف يارانه ها تصميم دارد كليه راهها و جاده هاي نيمه تمام  در دست ساختمان را بصورت غير  استاندارد سرهم بندي كند .

حذف يارانه ها – اخراج كاركنان پيماني ادارات دولتي

زنجان – 4 دي – در اداره كشاورزي استان زنجان به كارمندان پيماني اين اداره كه در حدود 30 نفر ميباشند ابلاغ شده است كه بيش از 2 ماه ديگر سر كارهاي خود نخواهند بود و از حالا بفكر شغل جديدي براي خود باشند .

حذف يارانه ها – بازخريد كاركنان شركتهاي ساختماني

تهران – 4 دي – شركتهاي ساختماني در يك هفته گذشته ، دستخوش تغيير و تحولات زيادي شده اند . منجمله شركتهاي ساختماني كوير ، بلوك ، اوج و، نريمان ، با ورشكستگي روبرو هستند و اكثرا كارمندان و كاركنان خود را باز خريد كرده اند .

حذف يارانه ها – چاره جويي سران سركوب براي مقابله با خيزشها

تهران – 4 دي – ساعت 1100 –روز شنبه در اين ساعت سران سپاه پاسداران دركل كشور و محمد علي جعفري و فيروزآبادي براي يافتن راه كارهاي مقابله با خيزشهاي اجتماعي بعد از حذف يارانه ها  درتهران جلسه محرمانه مشتركي برگزار كردند .

ازجمله راه كارهايي كه سران سركوب حول آن به بحث پرداختند ، ايجاد گردانهاي هميشه آماده ي واكنش در سپاه ، هماهنگي بين سپاه و دفاتر وزارت اطلاعات در شهرستانها و تامين جايگاه براي باند مخصوص فرود و فراز هليكوپترهاي هوانيروز سپاه در سپاه شهرستانها بود .

حذف يارانه – اخراج كاركنان با سابقه زير 5 سال

 تهران – 4 دي – يك شركت پتروشيمي كه قبل از تحريم مواد مورد نياز خود را از خارج تامين ميكرد و از بعد از تحريم از توليدات داخلي استفاده ميكرد ، از بعد از حذف يارانه ها 75 نفر از كاركنان با سابقه زير 5 سال خود را اخراج يا باز خريد كرده است . و فقط كاركنان قديمي بالاي 5 سال سابقه را حفظ كرده است .

درگيري بين مزدوران بسيج و سپاه

شيراز – 26 آذر – در ساعت 1745 روز جمعه ( فرداي عاشورا ) در خيابان كريمخان ، مقابل پاساژ كويتيهاي شيراز بين سپاه و بسيج يك درگيري رخ داد كه در حدود 150 تن از مردم جمع شده و مزدوران درگير را هو كردند . اين درگيري پس از  مزاحمت عوامل بسيج براي چند دختر كه اقوامشان از پاسداران بودند، رخ داد .

عاشورا – تيمهاي شكار فيملبردار

تهران – 25 آذر – به گزارش دريافتي از درون عوامل رژيم ، در روز عاشورا در تهران ، رژيم تيمهاي از پيش آموزش داده شده ي متشكل از عوامل اطلاعات و سپاه را براي شناسايي و دستگيري كساني كه در عاشورا فيلم ميگرفتند گماشته بود و عده اي را نيز در همين رابطه دستگير كرده است.

حذف يارانه ها – مشكل خواربار فروشي ها

تهران – 4 دي – به گزارش رسيده از سوپرماركتهاي محلات ، از فرداي حذف يارانه ها ، قيمت بيسكويت و شكلات و شير و نوشابه از 5 تا 15 درصد بالا رفت . بخصوص مغازه هايي كه اجناس شان درحال اتمام بود و بايد جنس جديد خريداري و وارد مغازه ميكردند بطور ناگهاني ضربه خوردند . اقلام قيد شده از جمله اقلام پر مصرف عموم در همه محلات است .

وضعيت بازار تهران و جنگ اقتصادي بين رژيم و طلافروشان

تهران – 4 دي – وضعيت بازار تهران از ساعت 9 تا 12 به اين شرح گزارش شده است

بازار ارز و صرافي :        50% باز ، 50% بسته

بازار طلا و جواهر :        50% باز ، 30% بسته ، 20% نيمه بسته

بازار كفش و چرم :       55% باز ، 15% بسته ، 30% نيمه بسته

بازار پارچه و لباس :      75% باز، 10% بسته ، 15% نيمه بسته

 

بنابه همين گزارش ، به گفته طلافروشان بازار ، نمايشگاه طلا وجواهر كه رژيم در محل نمايشگاه بين المللي تهران از سه روز قبل داير كرده است در واكنش به عدم همكاري طلافروشان بازار و ضربه اقتصادي و كاهش مشتريان آنها انجام شده است چرا كه در روزهاي اخير اين نمايشگاه شلوغتر از بازار طلا فروشان بوده است . رژيم براي به عقب نشيني واداشتن طلافروشان بازار ، روي اين نمايشگاه در تلويزيونهاي خود نيز تبليغ ميكند .